oświetlenie LED

Nowoczesne oświetlenie LED w świątecznym stylu

Ostatnim razem pisaliśmy o tym, w jaki sposób przygotować nowoczesne lampy na święta. Tymczasem jest to tylko część całego zagadnienia. Stałe oświetlenie, które możemy podrasować, to jedno. Jednak w czasie świąt ogromną rolę odgrywa także oświetlenie dekoracyjne.

Najwygodniejszym, a przy tym najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są łańcuchy z diodami LED. Przede wszystkim dlatego, że można je zamontować w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Poza tym, nawet nowoczesne oświetlenie w takim wydaniu jest niezwykle nastrojowe. Zanim jednak wybierzesz się na zakupy po dziesiątki metrów takich łańcuchów, pamiętaj o kilku rzeczach.

Wybór koloru

Przy dobieraniu odpowiedniego łańcucha z diodami, trzeba pamiętać o kolorze. Niezależnie od tego, na jak bardzo nowoczesne oświetlenie, migające, wielobarwne diody nie będą dobrym rozwiązaniem. Przebywanie w ich towarzystwie w najlepszym wypadku skończy się jak najszybszą chęcią ich wyłączenia. Jeśli dodatkowo zamierzasz rozświetlić całe mieszkanie, to tym bardziej postaw na jednolity kolor.

Barwa światła

Barwa światła ma szczególne znaczenie, kiedy wybierzesz jednolite diody dające białe światło. Zależnie od barwy, będzie ono chłodne, lub cieplejsze. Teoretycznie są pomieszczenia, w których chłodne światło będzie się doskonale prezentować. Jednak uważam, że przy wyborze łańcuchów świateł, lepiej sięgać po ciepłą barwę. Przy niej dużo lepiej się odpoczywa.

Natężenie światła

Przy zakupie sprawdź, czy twoje przyszłe łańcuchy zostały wyposażone w funkcję ściemniacza. Jest to niezbędne, bo diody, które będą blisko nas, mogą zwyczajnie razić. Przygaszone będą się delikatnie tlić i nikomu nie przeszkodzą. Dotyczy to wszystkich diod niezależnie od barwy. Niemniej, jeśli trudno będzie znaleźć takie ze ściemniaczem i nie masz go zainstalowanego w domu, to wtedy zupełnie zrezygnuj z chłodnych barw.

Sposób montażu

Kiedy już wybierzesz odpowiednie łańcuchy, możesz zacząć je montować. Wybierz do tego takie uchwyty lub masę mocującą, których żywotność nie jest zależna od temperatury. Niestety, nawet najpiękniejsze lampki kiedyś trzeba będzie zdjąć. Musisz o tym pamiętać już w czasie mocowania. Najtrafniejszy wybór w tej sytuacji to takie mocowania, które nie pozostawią po sobie śladu w czasie demontażu.

nowoczesne oświetlenieNowoczesne oświetlenie LED w ciepłym wydaniu

Wykorzystując łańcuchy możesz stworzyć piękne, świąteczne lampiony. Wystarczy, że będziesz mieć zwykły, szklany słoik. Jeszcze lepiej, jeśli ma on podstawę w kształcie kwadratu. Wystarczy wewnątrz ułożyć nienagrzewające się diody i w ten sposób wykorzystać nowoczesne oświetlenie do przygotowania jeszcze bardziej magicznej atmosfery. Możesz je umieścić na stolikach, nocnych szafkach, albo po prostu na podłodze, jeśli będą odpowiednio duże.