nowoczesne lampy, nowoczesne oświetlenie

Nowoczesne lampy do wnętrz designerskich i tradycyjnych

Projektanci wnętrz planując urządzanie mieszkania zwracają uwagę na każdy szczegół. Tym większą wagę przykładają do tych elementów przestrzeni, które w znaczącym stopniu determinują jej charakter. Dlatego także rodzaj oświetlenia, zastosowany we wnętrzu ma znaczenie. W tym celu często wykorzystuje się nowoczesne lampy, które z powodzeniem zastępują te nijakie, staromodne i do niczego nie pasujące oprawy oświetleniowe.

nowoczesne lampy, nowoczesne oświetlenie

Lampy zmieniające charakter wnętrza

Nowoczesne oświetlenie wbrew pozorom nie zawsze musi być bardzo awangardowe. Chociaż na rynku oczywiście znajdziemy i tego typu modele. Nowoczesne lampy często nawiązują do tradycyjnych rozwiązań. Jednak interpretują one tradycję na swój sposób zgodnie z duchem aktualnych czasów. Dzięki temu nowoczesne lampy mogą sprawdzić się zarówno w nieszablonowych przestrzeniach, jak i w tych standardowych. Nierzadko okazuje się, że odpowiednio dobrana lampa diametralnie zmienia wygląd całego pomieszczenia. Dlatego, jeżeli planujesz nieco zmodernizować swoje mieszkanie koniecznie zwróć uwagę na nowoczesne oświetlenie.

Nowoczesne lampy do każdego typu przestrzeni


nowoczesne lampy, nowoczesne oświetlenieNowoczesne lampy występują w przeróżnych kształtach, wzorach, kolorach czy wielkościach. Dlatego łatwo jest je dopasować do każdego rodzaju przestrzeni. Na przykład w bardzo designerskim salonie warto postawić na lampę Dumpling, która może nie rzuca się w oczy, ale dzięki swojemu obłemu kształtowi jest bardzo nowoczesna i idealnie będzie kontrastować z ostrymi krawędziami, tak często stosowanymi w designerskich wnętrzach. Z kolei w pokoju, któremu chcemy nadać nieco szyku i luksusowego charakteru, ale przy zachowaniu umiaru i klasy idealnie sprawdzi się sufitowa lampa Gino. Jest ona wykonana ze stali węglowej, co sprawia, że wygląda bardzo solidnie. Dodatkowym atutem jest to, że posiada wiele punktów świetlnych, które dobrze rozjaśniają przestrzeń. Natomiast nowoczesne oświetlenie do standardowych wnętrz należy wybierać, albo z założeniem, że lampa ma stanowić ekstrawagancki dodatek i wtedy postawić na jakiś szalony kształt klosza. Albo uznać je jedynie, jako uzupełnienie całości, które nie powinno się wyróżniać i wtedy zdecydować się na lampę o prostej formie, ale na przykład zrobioną z ciekawego surowca.