nowoczesne lampy

Nowoczesne lampy w świątecznym wydaniu

Często zdarza się, że nowoczesne lampy nie przystają do innych świątecznych dekoracji. Niektórzy pozostają na takiej aranżacyjnej rozbieżności, jednak mam świadomość, że sporo z was woli, kiedy wystroje wnętrz są ze sobą spójne. W związku z tym dziś będzie kilka pomysłów na to, jak przemienić nowoczesne lampy, żeby pasowały do świątecznego, zimowego, a mimo to ciepłego klimatu.

Nowoczesne lampy stojące z cotton balls

Cotton balls to niewielkie, bawełniane kulki, w których można schować łańcuch ze światełkami. Dzięki temu każda z nich daje ciepłe, przyjemne światło. Swoją lampę możesz opleść właśnie takim łańcuchem. Tym jednym działaniem sprawisz, że świąteczny nastrój pojawi się w twoim domu.

Cotton balls możesz kupić, lub – jeśli już masz łańcuch, który możesz wykorzystać – zrobić we własnym zakresie. Nie jest to trudne. Wystarczy, że przygotujesz małe baloniki na wodę, włóczkę i klej. Całą resztę wykonuje się dokładnie tak, jak lampiony w podstawówce. Jeśli jednak nie pamiętasz tych (dla mnie też) zamierzchłych czasów, to zerknij na poradniki dotyczące tego tematu 🙂

nowoczesna lampa

Nowoczesne lampy z kloszami

W tym wypadku dobrze podzielić rozważania na trzy części, bo działania będą różne, zależnie od rodzaju klosza, który znajduje się przy lampie.

Klosze przepuszczające światło

Jeśli masz w domu nowoczesne lampy, które mają przepuszczające światło klosze, to można ci tylko pozazdrościć sytuacji. Możesz niewielkim nakładem przygotować naklejki w świątecznych, czy raczej zimowych, kształtach. Zimowych, bo najładniej się prezentują przeróżne śnieżynki.

Do przygotowania naklejek na nowoczesne lampy potrzebny będzie papier, nożyczki i klej, który pozwoli na przymocowanie śnieżynek. Nie musisz poszukiwać trudnych wzorów, jeśli nie masz do tego cierpliwości. Już same drobne gwiazdki będą świetnie wyglądały.

Klosze nieprzepuszczające światła

Jeśli klosze twoich nowoczesnych lamp nadają światłu konkretny kierunek, ale nie pozwalają mu przenikać przez siebie, to masz świetną okazję do tego, żeby sprawdzić swoje manualne zdolności. Jest to sytuacja trudniejsza od poprzedniej, bo gwiazdki nie wystarczą.

Do przygotowania takiego klosza na święta możesz wykorzystać, co tylko chcesz. Pod warunkiem, że sam klosz się nie nagrzewa. W ruch może pójść papier, tkaniny, a nawet wata kosmetyczna imitująca śnieg. Twój klosz może stać się twoim małym artystycznym dziełem.

Klosze o skomplikowanych kształtach

Jeśli klosze twoich nowoczesnych lamp nie chcą się poddać żadnej klasyfikacji i po prostu są tak złożone, że nic z nimi nie zrobisz, to wykorzystaj je do własnoręcznie robionych ozdób świątecznych.

Do montażu wystarczą grubsze nici, których jeden koniec będzie przytwierdzony do klosza, a drugi będzie opadał w dół wraz z gwiazdką, bałwankiem, czy też choinką z kartonu.

To, rzecz jasna, tylko przykłady tego, co można zrobić z nowoczesnymi lampami na święta. Możesz wykorzystać własne pomysły. Grunt, żeby nawet nowoczesne lampy pomagały wprowadzać miłą, świąteczną atmosferę. Powodzenia w przygotowaniach! 🙂