Listwy meblowe oraz inne rozwiązania

Nietuzinkowe oświetlenie, czyli kreatywne lampy oraz listwy meblowe w użyciu

W jednym z naszych ostatnich artykułów, staraliśmy się nieco przybliżyć barwną charakterystykę neonów oraz przekonać do ich zaadaptowania we waszych wnętrzach. Jako nietuzinkowe rozwiązanie dla potrzeby dodatkowego źródła światła, skupia się przede wszystkim na walorach estetycznych, sprawnie akcentując indywidualny styl swojego właściciela. To jeden z wielu sposobów na przemycenie własnych zainteresowań do wnętrza domu lub też, podkreślenie oryginalnego podejścia do wzornictwa. Jednak, co jeszcze możemy wykorzystać, aby nacechować przestrzeń naszym własnym charakterem? Odpowiedzią mogą okazać się kreatywnie zakręcone lampy, listwy meblowe, żarówki i inne, które zaraz wam przedstawimy.

Zamień stare, na nowe

Żarówki ledowe - przykład lampyPomysłowo i kreatywnie zaaranżowane oświetlenie, stanowi nie tylko idealny materiał na efektowną dekorację, która rozświetlać będzie Twoją prywatną przestrzeń. To także doskonałe rozwiązanie dla próby przemycenia odrobiny Ciebie samego. Zwłaszcza, jeśli pragniesz podkreślić swój niepowtarzalny styl, zainteresowania, czy też zaprezentować osobom odwiedzającym Twoje cztery kąty, nietuzinkowe podejście do urządzania wnętrz. Do stworzenia ciekawych kompozycji, nie musisz jednak marnować czasu na przeglądanie wirtualnych lub papierowych katalogów z propozycjami sklepów. Czasami wystarczy przeszukać odmęty strychu oraz piwnicy, aby odnaleźć dawno zapomniane skarby. W ten sposób starą lampę, możesz zmienić w nowe dzieło sztuki. Wystarczą żarówki ledowe, farby i pomysł.

Zamiana starego na nowe jest rzeczą bardzo prostą, aczkolwiek czasochłonną. Wystarczy jednak odpowiednio przygotować się do pracy, rozkładając znalezioną lampę na czynniki pierwsze. Czynność ta, pozwoli zdecydować jakich elementów możesz się pozbyć, jakie zamienić oraz pomoże określić Twoją wizję. Najłatwiej rozpocząć renowację od odnowienia samej podstawy, poprzez nadanie jej nowego koloru, a także późniejsze pozbycie się staromodnego klosza (o ile lampa takowy posiada). W tym wypadku, można zdecydować się na kupno nowego abażuru lub pozostawienie na widoku, nowo zakupione żarówki ledowe. Do domu, przemycisz dzięki temu nieco minimalizmu, jak również industrialnego stylu. Jeśli natomiast lubisz ciepłe, przytulne akcenty podkreślające ekologiczne podejście do życia – zdecyduj się na oplecenie całej długości podstawki, sznurem z naturalnego materiału o ciekawym splocie. Rozwiązań jest naprawdę wiele, a jedyne co Cię ogranicza to Twoja własna wyobraźnia!

Wskaż swoje książki, czyli funkcjonalne listwy meblowe

Kolejnym z pomysłów, na wyrażenie Twojego indywidualnego stylu, jest nic innego jak dokładne wskazanie lubianych przez Ciebie przedmiotów. W tym wypadku, z pomocą przyjdą coraz to popularniejsze listwy meblowe, które doskonale sprawdzają się w roli funkcjonalnego światła, podświetlającego najbardziej istotne obszary w danym pomieszczeniu. Jako rodzaj oświetlenia łatwego w samodzielnym montażu, stanowią również bardzo przystępne cenowo rozwiązanie. Za ich pomocą łatwo i przyjemnie, wprowadzisz znaczne zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Wystarczy jedynie, że zastanowisz się nad miejscem, w którym chciałbyś je zamontować. Poświęć chwilę na namysł, kierując się potrzebą wskazania elementów danego wnętrza, jakie są dla Ciebie najważniejsze. Przykładowo – jeśli na co dzień zaczytujesz się w dobrej literaturze, śmiało możesz zastosować listwy meblowe do podkreślenia swoich ulubionych tytułów. Podobnie możesz zrobić z odpowiednim oświetleniem Twojej kolekcji komiksów, wszelkiego rodzaju pamiątek, płyt, czy kolekcji drogich kryształów.

Listwy meblowe w Twoim domu

Kreatywne oświetlenie

Poszukując indywidualnych rozwiązań, które swoim wyglądem nawiązywałby do Twoich zainteresowań, warto zwrócić się ku sklepom internetowym. Te tradycyjne, oferujące nam standardowe rozwiązania i tradycyjne lampy, mogą okazać się niewystarczającym źródłem inspiracji. Pragnąc odnaleźć coś naprawdę efektownego, co samo w sobie będzie solidnym akcentem dekoracyjnym – wspomniane wcześniej listwy meblowe, podkreślają jedynie już posiadane przedmioty – należy odwiedzić miejsca, skupiające prace artystów oraz projektantów. Etsy.com należy do jednego z wielu takich portali sprzedażowych, wspomagających indywidualnych twórców w rozpowszechnianiu swoich dzieł. Wśród naprawdę szerokiej oferty, doszukać można się wielu ciekawych projektów. Żarówki meblowe umiejętnie splecione ozdobnymi kablami; lampy stojące w stylu rustykalnym; eco oświetlenie, wykorzystujące materiały z recyclingu; a także lampy odwołujące swoim kształtem do znanych postaci z popkultury.

Chcąc nadać swojej przestrzeni nieco indywidualności, nie bój się eksperymentować. Szukaj, łącz, odnawiaj, montuj listwy meblowe i ciesz się efektami, swojej własnej pracy. W końcu nic nie cieszy tak bardzo, jak podziwianie otrzymanych efektów, które zadowalają nie tylko nas, ale również zaskakują naszych bliskich.