klosze do lamp wiszących

Klosze do lamp wiszących dla żarówek dekoracyjnych

Żarówki dekoracyjne w ostatnim czasie bardzo zyskują na popularności. Mimo to, czasem trudno jest znaleźć klosze do lamp wiszących, które byłyby dla nich odpowiednie. Z jednej strony ważne jest to, żeby nie przysłaniały żarówki, skoro to ona ma być w tym wszystkim najważniejsza. Inna sprawa, że klosze, nawet przy dekoracyjnych żarówkach, nie mogą być totalnie niewidoczne.

Gdzie znaleźć złoty środek? Myślę, że najłatwiej wykorzystując klosze do lamp wiszących, które zostały wykonane w taki sposób, żeby podkreślić żarówkę znajdującą się wewnątrz. Dziś mam dla ciebie trzy klosze do lamp wiszących, których obecność nie da ci poczucia, że zaopatrywanie się w żarówki dekoracyjne było bez sensu.

Nowoczesny design

Klosz do lampy wiszącej Diamond, który widzisz poniżej, to doskonały pomysł na nowoczesne wnętrze. Choć wiem, że jest to dyskusyjne, ponieważ taki klosz doskonale odnajdzie się również w klasycznych i poprzemysłowych aranżacjach. Niemniej, geometryczne kształty klosza sprawiają, że jego obecność w minimalistycznych wnętrzach jest wręcz pożądana.

 

lampa diamond
https://lampalampa.pl/diamond

Industrializm w delikatnym wydaniu

Wnętrza industrialne często kojarzą nam się z gołymi żarówkami, albo z lampami rodem z kopalni. Tymczasem taki klimat można nieco odciążyć i sprawić, że w naszym otoczeniu będzie nieco przytulniej. Do tego nadaje się lampa Cage. Choć zachowuje poprzemysłowy charakter, to dzięki zaokrągleniom nie sprawia, że wnętrze zacznie przytłaczać zbyt dosłownym podejściem do industrialnej aranżacji.

lampa cage
https://lampalampa.pl/Cage

Odważne aranżacje

Wykorzystanie w aranżacji wnętrza kształtów, które na co dzień kojarzą nam się z rzeczami zupełnie innego przeznaczenia, jest wciąż uznawane za odważne posunięcie. Jeśli jednak nie masz obaw przed takim urządzaniem domu, to swoje ozdobne żarówki możesz schować w lampie Bottle o kształcie butelki. Została wykonana w taki sposób, że bez problemu można przez nią zobaczyć żarówkę. Ponadto, stalowa siatka jest na tyle drobna, że nie pozostawia wątpliwości co do kształtu, który inspirował twórców klosza.

lampa bottle
https://lampalampa.pl/bottle

Te trzy przykłady pokazują, że da się znaleźć klosze do lamp wiszących, które sprawdzą się przy żarówkach dekoracyjnych. I to w dodatku takie, które jednocześnie podkreślą i żarówkę i styl pomieszczenia.