kolorowe lampki wiszące

Jak ożywić wnętrza lampami

Okazuje się, że lampy sprawdzają się świetnie, jeśli chodzi o ożywianie wnętrza. I to nie tylko dlatego, że po zmroku jest weselej z nimi, niż bez nich. Same kolory lamp potrafią dużo zdziałać. Szczególnie wtedy, kiedy wystroje są pod tym względem dość powściągliwe.

Oplot kabli

Pierwsza rzecz, która jest niewielka, a potrafi mieć duże znaczenie dla tego, jak prezentuje się pomieszczenie, to kable przy lampach. Zresztą można to rozszerzyć na wszystkie kable. Bo mimo mnóstwa rzeczy łączących się bezprzewodowo, przewodów w naszych mieszkaniach nie brakuje. Wbrew pozorom, można je wykorzystać do dekorowania wnętrz, właśnie dzięki tekstylnemu oplotowi. Można go znaleźć w tylu kolorach, że każdy na pewno wybierze coś dla siebie.

kolorowa lampa wiszącaKolorowa lampa wisząca

Kolorowa lampa wisząca, to – podobnie jak kable – bardzo praktyczne rozwiązanie. Do dekorowania wykorzystujemy rzecz, której używamy na co dzień. Chyba nie ma rzeczy fajniejszej rzeczy dla minimalistów. Skorzystanie z kolorowej lampy wiszącej ma jeszcze jeden plus. Choć sama lampa zwykle znajduje się w widocznym punkcie, to zazwyczaj nie jest pierwszą rzeczą, na którą się zwraca uwagę. Przy założeniu, że nie jest totalnie ekstrawagancka. W ten sposób kolorowa lampa wisząca stanie się jedynie akcentem, a nie dominującym elementem wyposażenia.

Lampy stojące

Kolorowa lampa wisząca może mieć znakomite towarzystwo – podobną jej lampę stojącą. To oczywiście wersja dla tych, którzy zdecydują się na nieco odważniejszy krok. Jednak w przypadku dużych pomieszczeń, nawet kilka lamp w energetycznych kolorach nie sprawi, że będziemy przytłoczeni nagłą feerią barw.

Oświetlenie dekoracyjne

Czujesz, że twoje przekonania związane z kolorami każdego użytkowego wyposażenia są bardzo konserwatywne, ale mimo to czegoś ci brakuje? Możesz postawić na barwy, ale istniejące tylko dzięki oświetleniu dekoracyjnemu. Takie rozwiązanie ma jedną dodatkową zaletę, którą docenisz – dodatkowe źródła światła możesz bez obaw schować w szafce i wyciągać tylko w te dni, kiedy będziesz czuć, że twoje otoczenie mogłoby mieć więcej kolorów.